BURSA DERİ İHTİSAS ve KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

BÜYÜK HEDEFLERİMİZİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ ÜRETİCİLERİMİZ OLACAKTIR

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Bursa İhtisas Deri OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Rıfat Aygüler’i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Rifat Aygüler’i ziyaret etti. Ziyaret esnasında OSB yönetiminin çalışmaları hakkında bilgiler alan Celil Çolak, Bursa ve ülke ekonomisi adına üretimin önemine vurgu yaptı. Başkan Çolak, Bursa’nın yüzyıllara dayanan tecrübe ve altyapısı ile deri ve deri ürünleri üretiminde ülkemizde ve dünyada önemli bir merkez olmaya aday olduğunu söyledi. Celil Çolak, bu yolda çok önemli bir misyonu üstlenen Bursa Deri OSB Yönetimine ve sektör temsilcileri ile çalışanlarına gayretlerinden dolayı teşekkür ederken, “Tüm ekonomik potansiyelleri ile ülkemizin yıldızı durumundaki Bursamız, sizler sayesinde İnşallah sektörünüzde de Türkiye’nin önüne koyduğumuz büyük hedefler yolunda lokomotif görevi görecektir. Bizler, tüm teşkilatlarımızla büyük hedeflerimize inandık ve gece gündüz demeden katkı koymak adına çalışıyoruz. Bu yolda en büyük destekçilerimiz üreticilerimiz olacaktır” dedi.

Bursa İhtisas Deri OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Rıfat Aygüler de, OSB yönetimi olarak, sektörlerinin gelişimi ve Bursa’ya Türkiye’ye daha fazla katkı koyabilmek adına çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini anlattı. Başkan Aygüler, bu manada göreve geldiklerinden bu yana mücadelesini sürdürdükleri OSB’lerinin dört ana konusundan biri olan borçlarının yapılandırılmasına dair çabalarının olumlu sonuç verdiğini belirtti.

Bu gayretlerinin yalnızca Bursa İhtisas Deri OSB’nin değil  değil bir çok kurumun borç yükünün hafiflemesine vesile olduğunu ifade eden Aygüler, şunları söyledi:
“03.08.2016 Tarihli ve 6736 nolu Kanunun 11. Maddesine göre borçların yapılandırılması hakkından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın bütçesinden kredi kullanan organize sanayi bölgelerimiz ve küçük sanayi sitesi yapı kooperatifleri de faydalanabilecek ve bu sayede bu kuruluşların yanı sıra ekonomimizin de önü daha da açılacaktır. Bu yolda bizlerden desteklerini esirgemeyen Geçmiş Dönem İçişleri Bakanımız, Bursa Milletvekilimiz Sn. Efkan Ala’ya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Mehmet Müezzinoğlu’na, Milletvekillerimiz Sn. Hüseyin Şahin, Sn. Emine Yavuz Gözgeç  ve tüm bölge vekillerimize teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah hep birlikte daha büyük işlere imza atacağız.”