BURSA DERİ İHTİSAS ve KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

CUMHURİYETİMİZ HER ZAMAN EN BÜYÜK GÜÇ KAYNAĞIMIZ OLACAKTIR

Bundan 96 yıl önce büyük mücadele ve fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyetimiz şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Milletimizin ortak iradesi ve büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bir bağımsızlık ve özgürlük zaferidir. Bizlere miras bırakılan Cumhuriyeti yaşatmak ve yüceltmek en büyük vazifemizdir.

96 yıl önce Cumhuriyetle birlikte egemenliğin kayıtsız şartsız milletin kendisinde olduğunu tüm dünyaya ilan eden milletimiz, bu topraklarda kardeşçe yaşamanın, bir ve beraber olmanın önemini son dönemlerde yeniden idrak etmektedir. Zira bugün her alanda verdiğimiz mücadele de bir kurtuluş mücadelesidir. İnanıyorum ki; pek çok alanda ülkemiz üzerinde baskı oluşturmaya çalışanlara, ülkemizin bekasını tehdit etmek isteyenlere en büyük cevabı yine milletimiz verecek, Türkiye çok daha güçlü yarınlara ulaşacaktır. Bizler de OSB camiası olarak, iş dünyası olarak ülkemizin verdiği mücadelenin her zaman içinde olduk. Bundan sonra da daha fazla çalışarak, daha fazla üreterek ecdadımızın emaneti ay yıldızlı bayrağımızı yüceltme mücadelemize yılmadan, usanmadan devam edeceğiz.

Millet olma özelliğimizi güçlendiren onurlu ve şerefli bir değerimiz olan Cumhuriyet, bugün her zamankinden daha kuvvetli ve daha emin adımlarla ilerliyor. Demokrasimiz ise Cumhuriyetimizin kuruluş ruhuna ve felsefesine bağlı olarak gelişiyor ve güçlenmeye devam ediyor. Bu duygu ve düşünceler ile tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bizlere bu günleri armağan eden, başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
 
                                                                                         Rifat AYGÜLER
                                                                Bursa İhtisas Deri OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili