BURSA DERİ İHTİSAS ve KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

DAYANIŞMA, BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Bursa İhtisas Deri OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Rifat Aygüler, Aşure günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, “Aşure Günü; Paylaşmanın, dayanışmanın birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir” diyen Aygüler, şu ifadelere yer verdi:

Aşure, Müslümanlar için toplumu birbiriyle kucaklaştıran, önemli bir gün olup, bolluğun, bereketin ve paylaşımın simgesidir. Yüce Allah, bu kutlu günde 10 Peygamberine 10 çeşit ikramda bulunmuştur.

Bu mübarek günde sadaka vermek sünnet ve ibadettir. Bir Hadis-i Şerifte “Aşure günü zerre kadar sadaka veren Uhud Dağı kadar sevaba kavuşur” denilmektedir.

Aşure gününün anlamını ve önemini anlamak için Hz. Peygamberimizin şu Hadisi Şerifini iyi bilmek gerekir ‘’Ramazan orucundan sonra en faziletli oruç Allah’ın değer verdiği ay olan Muharrem Ayı’nda tutulan aşure orucudur.”

Aşurenin bu Hadisi Şerifteki anlamı, toplumumuz için bu gün her zamankinden daha fazla önem arz etmektedir. Milletimiz; Asırlardır sürdürdüğü Aşure gününde; Geleneksel farklılıkların ahenk içindeki ortak tada ve kültüre yaşama hakkı sağlamalarını, birlik, beraberlik ve dayanışma gibihayatımızın, kültürümüzün özünde hep var olan güzelliklerini devam ettirme bilinci ile birbirinden farklı tatları aynı kazanda kaynatıp Aşure aşı yaparak, bu tatları hep birlikte dostluk, kardeşlik, sevgi ve muhabbet duyguları içerisinde paylaşmaya devam etmektedirler. Mübarek aylardan Muharrem Ayı’nın içerisinde bulunduğumuz şu günlerde yapılan ibadetlerimizin kabul olması temennisiyle tüm Müslümanların Aşure günü hayırlara vesile olsun.”