BURSA DERİ İHTİSAS ve KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

MİLLETVEKİLİ REFİK ÖZEN’DEN BURSA VE TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞANA TAM DESTEK

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa İhtisas Deri ve Karma OSB Yönetimi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa İhtisas Deri ve Karma OSB (Bursa DİKOSAB)Yönetimi ile bir araya geldi. OSB Müdürlük binasında gerçekleşen ziyarette bölge yönetimi ve üyelerinin çalışmaları hakkında bilgiler alan Milletvekili Özen, Bursa ekonomisine kattıkları değerden dolayı bölge yöneticilerine ve sanayicilerine teşekkür etti. Bursa’nın çalışan, üreten, girişimci yapısıyla Türkiye’nin en fazla katma değer üreten şehirlerinden biri olduğunun altını çizen Özen, Bursa’nın çeşitli ekonomik potansiyelleri ve farklı sektörlerde yarattığı değerlerle Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olduğunun altını çizdi.

BURSA İÇİN ÇALIŞAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM…

Yerli otomobilin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Bursa’da üretilecek olmasının şehre ayrı bir heyecan kattığını söyleyen Özen, bu hedefin gerçekleşmesi ile birlikte birçok alt sektörün de şehir ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacağını belirterek, Bursa için çalışan, üreten, Bursa’ya değer katan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

‘KARMA’ STATÜMÜZLE VİTES BÜYÜTTÜK

Bursa DİKOSAB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Rifat Aygüler ise, bölge yönetimi ve sanayicileri olarak Bursa’nın üretken yapısından güç alarak çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Bursa’nın deri ve deri ürünleri sektöründeki geçmişi binlerce yıla dayanan tecrübesinden faydalanarak kendi sektörlerinin hak ettiği yerlere gelmesi için çalıştıklarını vurgulayan Aygüler, şunları söyledi:

“Bu yolda hep birlikte önemli mesafeler kat ettik ve karma statüsüne kavuşmamız ile birlikte adımlarımızı hızlandırdık. Artık bölgemizde çevreye olan saygımızı yitirmeden farklı sektörleri de barındırarak katma değerimizi arttıracağız. Amacımız çağımızın olmazsa olmaz üretim şartlarından olan endüstriyel kümelenmeyi sağlamak ve doluluk oranımızı yüzde yüze çıkarmaktır. Bunu başarabileceğimizin farkında ve bu güçteyiz. İnşallah hep birlikte bölgemizi ve Bursamızı yerel, global anlamda bir üretim ve ticaret merkezi haline getireceğiz.