BURSA DERİ İHTİSAS ve KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

RUSYA İLE KURULAN TEMASLAR ÖNÜMÜZÜ AÇACAKTIR

Bursa İhtisas Deri OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Rıfat Aygüler, Rusya ilişkilerin düzeltilmesi adına iki taraflı olarak atılan adımların sektörlerinin ve Türk sanayicilerinin önünü daha da açacağını belirtti.

Bursa İhtisas Deri OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Rıfat Aygüler, OSB Bölge Müdürü Osman Yıldırım’la birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hasan Ali Çelik’i makamında ziyaret ederek OSB yönetimi olarak çalışmalarını anlattı. Burada konuşan Başkan Aygüler, Rusya ile girilen yeni sürece de değindi. Başkan Aygüler, 2019 yılında tamamlanması planlanan Türk Akımı Projesi ile Türkiye’ye Rusya’dan yılda yaklaşık 16 milyar metreküplük doğalgaz girişinin yapılacağını hatırlattı. Aygüler, “ Bu gelişme İnşallah sanayicimizi, her seviyeden üreticimizi ve halkımızı ekonomik açıdan çok rahatlatacaktır” dedi.

Yanı sıra başta turizm olmak üzere bir çok sektörde olduğu gibi  önemli bir pazarımız olan Rusya’nın deri ve deri ürünleri imalatı sanayi açısından da önemine vurgu yapan Aygüler,  “Ülkemizin ve Bursamızın sektörümüzdeki binlerce yıllık tecrübesi, hammadde ve işgücü kaynaklarımız, Türkiye’nin bu alanda yıldızını parlatabilecek unsurlar. Bu tecrübeyi ve kaynakları kalite , AR-GE, inovasyon ve günün taleplerine uygun üretim anlayışı ile harmanladığımızda bu alanda bir dünya markası haline gelmemiz kaçınılmaz olacaktır. Tüm bu potansiyellerin yerinde kullanılıp, ülke ekonomimizin gücüne güç katılabilmesi açısından sektörümüzde en önemli pazarlarımızdan olan Rusya ile ilişkilerimizin düzeltilmesi üreticilerimiz açısından sevindirici bir gelişme” değerlendirmelerinde bulundu.