BURSA DERİ İHTİSAS ve KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

TÜRK POLİS TEŞKİLATIMIZIN 175.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Müteşebbis Heyet Başkan Vekilimiz Rifat Aygüler, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rifat Aygüler, yazılı olarak yayınladığı mesajında toplumun huzuru, güvenliği ve esenliği için mukaddes vatan topraklarının dört bir yanında fedakârca görev yapan Polis Teşkilatı’nın haftasını kutlayarak şu ifadelere yer verdi:

“Görevini hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı ilkelerinden ödün vermeden üstün bir vazife anlayışıyla fedakârca yerine getiren Emniyet Teşkilatımızın mensupları, vatanımızın, bayrağımızın, aziz milletimizin, milli ve manevi değerlerimizin teminatıdır. Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması, temel hak ve özgürlüklerin teminat altına alınması ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür.
Ülkemiz ve insanlık zor bir dönemden geçmektedir. Bu dönemde Polis Teşkilatımız. COVID-19 salgınında tedbirler kapsamında bizler için canla başla görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Bizler de vatandaşlar olarak, dışarda çalışan polislerimize destek olmak ve toplumumuz için alınan önlemlere titizlikle uymamız gerekmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet Teşkilatın da görev yapan tüm teşkilat mensuplarımızın, Polis Haftası’nı kutluyor, bu vesileyle görevini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine de selam ve saygılarımı sunuyorum.”